Jak dekorować ściany fototapetą

Jak dekorować ściany fototapetą

Masz w domu nudne ściany? Chcesz nadać im wyjątkowego charakteru i zaskoczyć gości? Dobrze dobrana fototapeta może zmienić twoje ściany w dzieło sztuki. Dziś pokażę kilka przykładowych aranżacji z fototapetą.

Przy wybieraniu fototapety liczy się przede wszystkim pomysł i dobrze dopasowany wzór, a także jej przeznaczenie czyli gdzie mamy zamiar umieścić fototapetę.

Rodzaje fototapet

 

Dostępne są trzy rodzaje standardowa, lateksowa oraz wersja winylowa, która jest odporna na wilgoć i tym samym nadającą się do stosowania w kuchni lub łazience. Dostępne są także fototapety samoprzylepne dające możliwość umieszczania na mniejszych powierzchniach takich jak lodówka. Niezwykle inspirujące są fototapety z własnych zdjęć. Zdjęcie powinno być zrobione aparatem który ma powyżej dwanaście pikseli. Z takiego zdjęcia można zrobić fotoroletę i umieścić je na oknie zamiast zwykłej rolety

Pomysły aranżacyjne

 

Fototapety nadają się nie tylko do domu. Doskonale sprawdzają się w restauracjach oraz w niedużych lokalach. Dzięki dobrze dobranemu zdjęciu  można wizualnie powiększyć pomieszczenia tak jak na zdjęciu poniżej

Biała kuchnia potrzebuje orzeźwienia i pozytywnej energii. Idealnym akcentem będzie więc limonka. Będzie ona idealnym dopełnieniem bardzo spokojnego wnętrza. Świetnie sprawdzi się na ścianie zarówno kuchni klasycznej jak i nowoczesnej.

Ściany sypialni nie mogą krzyczeć. Powinny dawać ukojenie i uspokajać, ale mogą też budzić delikatne pożądanie. Fototapety z kwiatami doskonale nadają się do upiększenia ścian w miejscu, gdzie dwoje ludzi zasypia patrząc sobie w oczy.

Miłośnicy zwierząt także znajdą coś dla siebie. Fototapeta z wilkiem nada niepowtarzalnego charakteru każdemu wnętrzu.

A na koniec moje ulubione fototapety 3D. Najnowszy krzyk mody w dekoracji wnętrz.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem Fototapety na wymiar – www.dekowizja.pl